*/ ?>

Domyślna zgoda na wystawianie e-dokumentów

Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, dotyczącymi domniemanej zgody na wystawianie i przesyłanie e-faktur oraz e-rachunków, rezygnujemy w ComperiaLead z kolejnej zbędnej biurokracji!

Od 8 października 2014 r. wprowadziliśmy stosowne zapisy do Regulaminu Programu Partnerskiego ComperiaLead. Dzięki temu wystawianie dokumentów w formie elektronicznej uległo zasadniczemu uproszczeniu. Zgoda obu stron została zawarta w §6 pkt 8 i nie wymaga formy pisemnej:

Partner oraz Comperia.pl wyrażają zgodę na wystawianie i przesyłanie faktur w formie elektronicznej przez Wystawcę zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Finansów z dn. 14 lipca 2005 roku w sprawie wystawiania oraz przesyłania faktur w formie elektronicznej, a także przechowywania oraz udostępniania organowi podatkowemu lub organowi kontroli skarbowej tych faktur (Dz.U.2005, nr 133, poz. 1119) oraz zasadami wystawiania, przesyłania i przechowywania faktury elektronicznej. Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Wystawcę w celu przesyłania faktur w formie elektronicznej. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do rejestracji w systemie faktur w formie elektronicznej. Odbiorcy przysługuje prawo dostępu do treści danych i prawo poprawiania.

Powyższa zmiana dotyczy zarówno nowych, jak i dotychczasowych Partnerów ComperiaLead.

Jeżeli nie korzystałeś jeszcze z usługi generowania e-dokumentów, postępuj według poniższych wskazówek:

  1. Zaloguj się do Panelu Administracyjnego i przejdź do zakładki Wynagrodzenia.
  2. Zsumuj wszystkie wnioski za pomocą zaznaczenia ich i kliknięcia w przycisk „Zliczaj”.
  3. Wygeneruj rachunek/fakturę za pomocą przycisku „Wystaw rachunek/fakturę”.
  4. Gotowy dokument prześlij do nas mailem odpowiednio na adres: rachunek@comperia.pl lub faktura@comperia.pl.
  5. Oryginalny plik z wygenerowanym e-rachunkiem/e-fakturą (bez podpisu) należy przesłać jako załącznik do maila. Prosimy o nie wysyłanie skanów i zdjęć.

domniemana_zgoda_efakturaGorąco zachęcamy do skorzystania z nowego usprawnienia już podczas kolejnych rozliczeń. Wystaw e-dokument i przekonaj się jakie to proste i wygodne.

Pamiętaj, że w przypadku jakichkolwiek wątpliwości, możesz poprosić o pomoc swojego dedykowanego konsultanta.

© 2012 - 2024 Blog ComperiaLead
Kredyty, lokaty, konta, pożyczki - porównywarka Comperia.pl Autoa - Kredyty samochodowe - wyszukiwarka kredytów samochodowych Porównywarka kredytów hipotecznych Kontoteka - Konta bankowe Banki.pl - Portal finansowy Comperia Agent